RFID%201 دانلود مقاله آشنایی با سیستم های RFID

سیستم شناسایی با استفاده از امواج رادیویی Radio Frequency Identification به اختصار RFID سامانه شناسایی بی‌سیمی است که قادر به تبادل داده‌ها به‌وسیلهٔ برقراری اطلاعات بین یک Tag که به یک کالا، شئ، کارت و . . . متصل شده‌است و یک بازخوان (Reader) می‌باشد. سامانه‌های RFID از سیگنال‌های الکترونیکی و الکترومغناطیسی برای خواندن و نوشتن داده‌ها بدون تماس بهره‌گیری می‌کنند.
اصولاً به هر سیستمی که قادر به خواندن و تشخیص اطلاعات افراد یا کالاها باشد سیستم شناسایی یا Identification System گفته می‌شود.
بطور کلی شناسایی خودکار و نگهداری داده‌ها (AIDC) روشی است که طی آن تجهیزات خواه سخت افزای یا نرم‌افزاری قادر به خواندن و تشخیص داده‌ها بدون کمک گرفتن از یک فرد هستند. بارکدها، کدهای دو بعدی، سیستم‌های انگشت نگاری، سیستم شناسایی با استفاده از فرکانس رادیویی، سیستم شناسایی با استفاده از قرنیه چشم و صدا و . . . از جمله این راهکارها در این مقاله می‌باشند. یکی از جدیدترین مباحث مورد توجه دانشمندان جهت شناسایی افراد یا کالاها استفاده از سیستم شناسایی با استفاده از فرکانس رادیویی یا RFID می‌باشد. RFID که مخفف سه واژه Radio Frequency Identification است. امروزه توسط فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگی چون «وال مارت» و «مک دونالد» و نیز سازمانهای مهمی چون “وزارت دفاع ایالت متحده آمریکا” استفاده شده و امتحان خود را به خوبی پس داده‌است.

مقاله آشنایی با سیستم های RFID نوشته آقای شاهین پناهی می باشد که در آن به بررسی و معرفی این فناوری پرداخته شده است.

مزایا استفاده از این تکنولوژی به شرح ذیل می‌باشد:

  • کاهش هزینه‌ها (کاهش فعالیت‌های دستی و افزایش سرعت)
  • اتوماسیون (بدون توقف)
  • کاهش خطا
  • کنترل فرایندهای غیر قابل رویت
  • امکان به روز رسانی بر چسب‌ها بدون دخالت دست
  • امنیت
  • یکپارچگی


دانلود   دانلود مستقیم : مقاله آشنایی با سیستم های RFID


tag  حجم فايل : 1.06 مگابایت

پسورد   پسورد فايل : www.mohandesyar.com